KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13924157

nr 1392 4157

Didrik von Essen

(1856-1922), Sverige

Oljemålning, Didrik von Essen (1856-1922), Sverige. Fjällmotiv. Signerad. Olja på duk, 32x46 cm, yttermått inklusive ram: 49x64 cm

Didrik von Essen, svensk konstnär född 1856, död 1922.

Utrop:

2.000 kr

Såld:

1.500 kr

måndag 26 april 2021
kl 20:10:17

22/4 09:31:07 1      Vinnande bud

Didrik von Essen

Läs mer om Didrik von Essen