KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16606219
nr 1660 6219
David Wallin
(1876-1957), Sverige
Oljemålning, Signerad, sovande mor och barn. Olja på pannå, 31x29 cm, yttermått inklusive ram: 47x47
David Wallin, född 1876, död 1957 i Stockholm, svensk målare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
600 kr
måndag 25 november 2024
kl 18:20:37
25/11 17:10:55
David Wallin
Läs mer om David Wallin