KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14488137
nr 1448 8137
David Wallin
(1876-1957), Sverige
Oljemålning, "Norge 1921", monogramsignerad. Olja på pannå, 16x20, yttermått inklusive ram: 34x38 cm
David Wallin, född 1876, död 1957 i Stockholm, svensk målare.
Utrop:
600 kr
Såld:
800 kr
måndag 14 februari 2022
kl 18:04:21
100 kr
250 kr
600 kr
400 kr
450 kr (Budbetjänt)
500 kr
600 kr (Budbetjänt)
700 kr
David Wallin
Läs mer om David Wallin