KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14834101

nr 1483 4101

Danka Jaworska

(f. 1951), Sverige

Oljemålning, Signerad, Komposition. Olja på duk, 61x50, oramad

Danka Jaworska, svensk målare född i Polen 1951. Sedan 1976 bosatt i Stockholm.

Utrop:

2.000 kr

Såld:

4.000 kr

måndag 22 augusti 2022
kl 18:23:46

Danka Jaworska

Läs mer om Danka Jaworska