KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15385362
*
nr 1538 5362
Dan Martin
(1910-1999), Sverige
Oljemålning, Fullriggare. Signerad, daterad - 41. Olja på pannå, 54x45 cm, yttermått inklusive ram: 75x64 cm
Dan Martin, svensk bildkonstnär född 1910, död 1999.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 maj 2023
kl 20:41:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/4 15:15:07
1
200 kr
30/4 11:18:13
2
250 kr
30/4 13:45:58
3
300 kr
1/5 09:25:38
2
400 kr
1/5 15:10:13
4
400 kr
1/5 15:10:13
2
400 kr (Budbetjänt)
1/5 15:10:48
4
450 kr
1/5 15:11:42
2
500 kr
1/5 15:36:14
4
800 kr
1/5 15:37:23
2
700 kr
1/5 15:37:23
4
800 kr (Budbetjänt)
1/5 16:14:06
2
900 kr
1/5 17:24:44
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: dan martin fullriggare olja olja på pannå oljemålning oljemålningar sverige
-
7011 Oljemålning
1800-tal. Signerad L Cesson. Olja på duk, 40x33 cm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:52
-
7205 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. "Korg med rosor"..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:29
-
7236 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. Duvor. Signerad...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:40
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:55
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:55
-
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:19
*
Dan Martin
Dan Martin, svensk bildkonstnär född 1910, död 1999.
Läs om budbetjänten
nr 1538 5362
Dan Martin
(1910-1999), Sverige
Oljemålning, Fullriggare. Signerad, daterad - 41. Olja på pannå, 54x45 cm, yttermått inklusive ram: 75x64 cm
Dan Martin, svensk bildkonstnär född 1910, död 1999.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 1.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 1 maj 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
29/4 15:15:07 | 1 | 200 kr |
30/4 11:18:13 | 2 | 250 kr |
30/4 13:45:58 | 3 | 300 kr |
1/5 09:25:38 | 2 | 400 kr |
1/5 15:10:13 | 4 | 400 kr |
1/5 15:10:13 | 2 | 400 kr (Budbetjänt) |
1/5 15:10:48 | 4 | 450 kr |
1/5 15:11:42 | 2 | 500 kr |
1/5 15:36:14 | 4 | 800 kr |
1/5 15:37:23 | 2 | 700 kr |
1/5 15:37:23 | 4 | 800 kr (Budbetjänt) |
1/5 16:14:06 | 2 | 900 kr |
1/5 17:24:44 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: dan martin fullriggare olja olja på pannå oljemålning oljemålningar sverige
-
7011 Oljemålning
1800-tal. Signerad L Cesson. Olja på duk, 40x33 cm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:52 -
7205 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. "Korg med rosor"..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:29 -
7236 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. Duvor. Signerad...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:40
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:55 -
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:55 -
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:19