KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15407300
nr 1540 7300
Curt Viberg
(1908-1969), Sverige
Oljemålning, Stadsmotiv. Signerad. Olja på pannå, 27x22 cm, yttermått inklusive ram: 38x33 cm
Curt Viberg, född 1908 i Stockholm, död 1969, svensk målare.
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
måndag 15 maj 2023
kl 18:23:20
15/5 18:03:59