KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15229124
nr 1522 9124
Clarence Dysell
(1933-2001), Sverige
Oljemålning, Clarence Dysell (1912-1992), Sverige. Sävån i Västergötgland. Signerad C. Dysell, daterad -55. Olja på duk, 41x53 cm, yttermått inklusive ram: 58x68 cm
Clarence Dysell, svensk målare född 1912, död 1992.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 20 februari 2023
kl 19:10:42
20/2 19:05:42
20/2 19:05:59