KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13316190

nr 1331 6190

Charles Roka

(1912-1999), Ungern

Oljemålning, Lekande barn. Signerad. Olja på duk, 81x65 cm

Konditionsrapport: dukskada

Charles Roka, (på Ungerska: Károly Róka), född 1912, död 1999, Ungersk målare.

Utrop:

1.000 kr - 700 kr

Såld:

1.000 kr

tisdag 2 juni 2020
kl 03:40:26

Charles Roka

Läs mer om Charles Roka