KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15074176
nr 1507 4176
Charles Roka
(1912-1999), Ungern
Oljemålning, Kvinna. Signerad. Olja på duk, 70x65 cm, yttermått inklusive ram: 100x85 cm
Kondition: skadad ram
Charles Roka, (på Ungerska: Károly Róka), född 1912, död 1999, Ungersk målare.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.600 kr
måndag 5 december 2022
kl 20:03:06
1.500 kr
Charles Roka
Läs mer om Charles Roka