KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16537001
nr 1653 7001
Carl Månsson
(1892-1976), Sverige
Oljemålning, Skånegård. Signerad. Olja på pannå, 23x34 cm, yttermått inklusive ram: 33x45 cm
Carl Månsson, svensk målare född i Lund 1892, död 1976.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 28 oktober 2024
kl 19:02:31
25/10 23:41:46