KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12509371

nr 1250 9371

Carl Magnus Lindqvist

(1884-1977), Sverige

Oljemålning, Vännäs, signerad. Olja på duk, 46x54

Carl Magnus Lindqvist, svensk målare och grafiker född i Umeå 1884, död 1977.

Utrop:

800 kr

Såld:

500 kr

måndag 29 april 2019
kl 18:32:00

Carl Magnus Lindqvist

Läs mer om Carl Magnus Lindqvist