KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12318066
*
nr 1231 8066
Carl Kaldén
(1877-1963), Sverige
Oljemålning, Traneberg. Olja på pannå, signerad. 44x58
Carl Kaldén, född 1877, död 1963, svensk målare och konsthantverkare.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 januari 2019
kl 19:50:04
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/1 22:00:13
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Carl Kaldén
Carl Kaldén, född 1877, död 1963, svensk målare och konsthantverkare.
Läs mer om Carl Kaldén
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: carl kaldén olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige traneberg
-
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:05
-
9208 Oljemålning
Bror Ljunggren (1884-1939), Skånegård. Signerad, d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:50
-
9388 Oljemålning
Calle Nyland (f. 1907), Sverige. "Stora Kumlan, Lj..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:00
-
1023 Oljemålning
Edward. O. Bowley. Signerad, "A lane near Witton"...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:36
-
8116 Oljemålning
Elmar Karimov (f. 1965), Azerbajdzjan. Signerad. O..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:41
-
3254 Oljemålning
Emil Hellbom (1895-1969), Sverige. Signerad, Gamla..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:51
*
Carl Kaldén
Carl Kaldén, född 1877, död 1963, svensk målare och konsthantverkare.
Läs mer om Carl Kaldén
nr 1231 8066
Carl Kaldén
(1877-1963), Sverige
Oljemålning, Traneberg. Olja på pannå, signerad. 44x58
Carl Kaldén, född 1877, död 1963, svensk målare och konsthantverkare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 28 januari 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
21/1 22:00:13 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Carl Kaldén
Carl Kaldén, född 1877, död 1963, svensk mÃ¥lare och konsthantverkare.Läs mer om Carl Kaldén
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: carl kaldén olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige traneberg
-
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:05 -
9208 Oljemålning
Bror Ljunggren (1884-1939), Skånegård. Signerad, d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:50 -
9388 Oljemålning
Calle Nyland (f. 1907), Sverige. "Stora Kumlan, Lj..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:00
-
1023 Oljemålning
Edward. O. Bowley. Signerad, "A lane near Witton"...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:36 -
8116 Oljemålning
Elmar Karimov (f. 1965), Azerbajdzjan. Signerad. O..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:41 -
3254 Oljemålning
Emil Hellbom (1895-1969), Sverige. Signerad, Gamla..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:51