KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12318057

nr 1231 8057

Carl Kaldén

(1877-1963), Sverige

Oljemålning, Carl Kaldén (1877-1963), Sverige. Signerad. Olja på pannå, Frösunda. Signerad, daterad 1936, ca 50x61 cm

Carl Kaldén, född 1877, död 1963, svensk målare och konsthantverkare.

Utrop:

500 kr

Bevakningspris:

ÄR UPPNÅTT

Aktuellt bud: 100 kr (per 14:23:31)
Uppdatera
Visning

fredag 25/1, lördag 26/1, söndag 27/1 och måndag 28/1

Auktionen
avslutas:

måndag 28 januari kl 19:38:30

Mitt (max)bud:
  • Mitt bud
21/1 22:54:18 1      ledande budet*

  • Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål

HÄMTA SJÄLV
  Stockholm 0 kr
  Malmö 400 kr
  Göteborg 400 kr
  Helsingfors 400 kr

Logga in för att se fler leveransalternativ

Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor

Carl Kaldén

Läs mer om Carl Kaldén