KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12308055

nr 1230 8055

Carl Kaldén

(1877-1963), Sverige

Oljemålning, Carl Kaldén (1877-1963), Sverige. Signerad. Djurgården. Olja på pannå, 1933,48x60

Carl Kaldén, född 1877, död 1963, svensk målare och konsthantverkare.

Utrop:

800 kr

Såld:

2.600 kr

måndag 21 januari 2019
kl 19:50:47

  • Tema
  • 21 jan

Stockholm

Läs mer om Stockholm

Carl Kaldén

Läs mer om Carl Kaldén