KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12308054

nr 1230 8054

Carl Kaldén

(1877-1963), Sverige

Oljemålning, Carl Kaldén (1877-1963), Sverige. Signerad. 1947, Stigbergsgatan. Olja på pannå, 50x61

Carl Kaldén, född 1877, död 1963, svensk målare och konsthantverkare.

Utrop:

800 kr

Såld:

350 kr

måndag 21 januari 2019
kl 19:42:52

10/1 11:16:43 1      300 kr
21/1 18:35:50 2      Vinnande bud

  • Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål

HÄMTA SJÄLV
  Stockholm 0 kr
  Malmö 400 kr
  Göteborg 400 kr
  Helsingfors 400 kr

Logga in för att se fler leveransalternativ

Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor

  • Tema
  • 21 jan

Stockholm

Läs mer om Stockholm

Carl Kaldén

Läs mer om Carl Kaldén