KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12308061

nr 1230 8061

Carl Kaldén

(1877-1963), Sverige

Oljemålning, Carl Kaldén (1877-1963), Sverige. Riksby. Signerad. Olja på pannå, 50x61

Carl Kaldén, född 1877, död 1963, svensk målare och konsthantverkare.

Utrop:

600 kr

Såld:

150 kr

måndag 21 januari 2019
kl 19:51:58

10/1 01:30:48 1      100 kr
17/1 18:41:16 2      Vinnande bud

  • Tema
  • 21 jan

Stockholm

Läs mer om Stockholm

Carl Kaldén

Läs mer om Carl Kaldén