KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12308056

nr 1230 8056

Carl Kaldén

(1877-1963), Sverige

Oljemålning, Carl Kaldén (1877-1963), Sverige. Rålambshov, signerad. Olja på pannå, 46x55 cm

Carl Kaldén, född 1877, död 1963, svensk målare och konsthantverkare.

Utrop:

800 kr

Såld:

3.200 kr

måndag 21 januari 2019
kl 19:55:45

  • Tema
  • 21 jan

Stockholm

Läs mer om Stockholm

Carl Kaldén

Läs mer om Carl Kaldén