KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12308067

nr 1230 8067

Carl Kaldén

(1877-1963), Sverige

Oljemålning, Bellevue. Olja på pannå, signerad. 42x53

Carl Kaldén, född 1877, död 1963, svensk målare och konsthantverkare.

Utrop:

800 kr

Såld:

350 kr

måndag 21 januari 2019
kl 19:58:42

9/1 18:01:26 1      300 kr
18/1 08:02:33 2      Vinnande bud

  • Tema
  • 21 jan

Stockholm

Läs mer om Stockholm

Carl Kaldén

Läs mer om Carl Kaldén