KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12308068

nr 1230 8068

Carl Kaldén

(1877-1963), Sverige

Oljemålning, Carl Kaldén (1877-1963), Sverige. Bellevue. Olja på pannå, signerad. 44x54

Carl Kaldén, född 1877, död 1963, svensk målare och konsthantverkare.

Utrop:

800 kr

Såld:

1.700 kr

måndag 21 januari 2019
kl 20:08:10

  • Tema
  • 21 jan

Stockholm

Läs mer om Stockholm

Carl Kaldén

Läs mer om Carl Kaldén