KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15327389

nr 1532 7389

Carl Gunne

(1893-1979), Sverige

Oljemålning, Blomsterstilleben. Signerad. Olja på duk, 50x65 cm, yttermått inklusive ram: 67x82 cm

Carl Gunne, född 1893 i Sundsvall, död 1979, svensk målare.

Utrop:

700 kr

Såld:

350 kr

måndag 3 april 2023
kl 19:46:04

1/4 01:00:54 1      300 kr
3/4 19:18:18 2      Vinnande bud

Carl Gunne

Läs mer om Carl Gunne