KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15327389
nr 1532 7389
Carl Gunne
(1893-1979), Sverige
Oljemålning, Blomsterstilleben. Signerad. Olja på duk, 50x65 cm, yttermått inklusive ram: 67x82 cm
Carl Gunne, född 1893 i Sundsvall, död 1979, svensk målare.
Utrop:
700 kr
Såld:
350 kr
måndag 3 april 2023
kl 19:46:04
1/4 01:00:54
300 kr
3/4 19:18:18