KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14676445
nr 1467 6445
Carl Ewald Lönngren
(1839-1902), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1882, Stockholmsmotiv. Olja på duk, 31x44cm, yttermått inklusive ram: 39x52cm
Kondition: krackeleringar
Carl Ewald Lönngren, svensk målare född 1839, död 1902.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 16 maj 2022
kl 18:06:52
16/5 17:14:28
Carl Ewald Lönngren
Läs mer om Carl Ewald Lönngren