KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14502030
nr 1450 2030
Carl Einar Figge Fredriksson
(1887-1951), Sverige
Oljemålning, Stockholmsmotiv. Signerad, daterad -36. Olja på duk, 60x50, yttermått inklusive ram: 70x58 cm
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.900 kr
måndag 21 februari 2022
kl 19:28:19
1.000 kr
1.500 kr
1.600 kr (Budbetjänt)
1.800 kr
21 feb
Stockholm
Läs mer om Stockholm
Carl Einar Figge Fredriksson
Läs mer om Carl Einar Figge Fredriksson