KONST / Oljemålningar / Oljemålning 11491011
nr 1149 1011
Carl Deelsbo
(1892-1990), Sverige
Oljemålning, Träd, Moret-sur-Loing, signerad, olja på pannå, 35x27 cm. Proveniens familjen Deelsbo
Carl Deelsbo, född 1892 i Bollnäs, död 1990, svensk målare och grafiker.
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
måndag 4 december 2017
kl 18:25:30
21/11 18:41:29
4 dec
Carl Deelsbo
Läs mer om Carl Deelsbo
Carl Deelsbo
Läs mer om Carl Deelsbo