KONST / Oljemålningar / Oljemålning 11491010

nr 1149 1010

Carl Deelsbo

(1892-1990), Sverige

Oljemålning, Teneriffa, signerad, 34x26 cm. Proveniens familjen Deelsbo

Carl Deelsbo, född 1892 i Bollnäs, död 1990, svensk målare och grafiker.

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

måndag 4 december 2017
kl 18:23:02

4/12 18:15:41 1      Vinnande bud

  • Tema
  • 4 dec

Carl Deelsbo

Läs mer om Carl Deelsbo

Carl Deelsbo

Läs mer om Carl Deelsbo