KONST / Oljemålningar / Oljemålning 11491062
nr 1149 1062
Carl Deelsbo
(1892-1990), Sverige
Oljemålning, Stilleben, osignerad, olja på pannå, 24x19 cm. Proveniens familjen Deelsbo
Carl Deelsbo, född 1892 i Bollnäs, död 1990, svensk målare och grafiker.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 4 december 2017
kl 19:42:50
4/12 18:58:37
4 dec
Carl Deelsbo
Läs mer om Carl Deelsbo
Carl Deelsbo
Läs mer om Carl Deelsbo