KONST / Oljemålningar / Oljemålning 11521017
nr 1152 1017
Carl Deelsbo
(1892-1990), Sverige
Oljemålning, Stadsmotiv, signerad 1915, uppf. Duk, 73x72 cm. Proveniens familjen Deelsbo
Carl Deelsbo, född 1892 i Bollnäs, död 1990, svensk målare och grafiker.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
500 kr
måndag 11 december 2017
kl 18:28:29
350 kr
400 kr (Budbetjänt)
450 kr
Carl Deelsbo
Läs mer om Carl Deelsbo