KONST / Oljemålningar / Oljemålning 11491024

nr 1149 1024

Carl Deelsbo

(1892-1990), Sverige

Oljemålning, Porträtt, signerad a tergo, olja på pannå, 34x28 cm. Proveniens familjen Deelsbo

Carl Deelsbo, född 1892 i Bollnäs, död 1990, svensk målare och grafiker.

Utrop:

500 kr

Såld:

600 kr

måndag 4 december 2017
kl 18:52:32

  • Tema
  • 4 dec

Carl Deelsbo

Läs mer om Carl Deelsbo

Carl Deelsbo

Läs mer om Carl Deelsbo