KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13925204
nr 1392 5204
Carl Deelsbo
(1892-1990), Sverige
Oljemålning, Norrbro. Signerad. Olja på pannå, 50x60, yttermått inklusive ram: 60x72 cm
Carl Deelsbo, född 1892 i Bollnäs, död 1990, svensk målare och grafiker.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 26 april 2021
kl 20:41:58
21/4 15:25:36
Carl Deelsbo
Läs mer om Carl Deelsbo