KONST / Oljemålningar / Oljemålning 11491067
nr 1149 1067
Carl Deelsbo
(1892-1990), Sverige
Oljemålning, Läsande man, Signerad, olja på pannå, 54x65 cm. Proveniens familjen Deelsbo
Carl Deelsbo, född 1892 i Bollnäs, död 1990, svensk målare och grafiker.
Utrop:
800 kr
Såld:
450 kr
måndag 4 december 2017
kl 19:50:44
400 kr
400 kr
4 dec
Carl Deelsbo
Läs mer om Carl Deelsbo
Carl Deelsbo
Läs mer om Carl Deelsbo