KONST / Oljemålningar / Oljemålning 11491032
nr 1149 1032
Carl Deelsbo
(1892-1990), Sverige
Oljemålning, Fjordlandskap, signerad, olja på pannå, 35x26 cm. Proveniens familjen Deelsbo
Carl Deelsbo, född 1892 i Bollnäs, död 1990, svensk målare och grafiker.
Utrop:
500 kr
Såld:
350 kr
måndag 4 december 2017
kl 19:00:18
2/12 05:16:42
300 kr
4/12 18:55:19
4 dec
Carl Deelsbo
Läs mer om Carl Deelsbo
Carl Deelsbo
Läs mer om Carl Deelsbo