KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15758256
nr 1575 8256
Carl Berndtsson
(1902-1983), Sverige
Oljemålning, Blommor i fönster. Signerad. Olja på pannå, bildmått: 59x45 cm, yttermått inklusive ram: 77x65 cm
Carl Berndtsson, svensk bildkonstnär född 1902, död 1983.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 30 oktober 2023
kl 19:51:11
30/10 18:43:01
Carl Berndtsson
Läs mer om Carl Berndtsson