KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13835052
*
nr 1383 5052
Carl Anton
(f. 1933), Sverige
Oljemålning, Carl Anton (f. 1933), Sverige, "Storm i Skagerrak". Signerad, påskrift a tergo. Olja på duk, uppfodrad på pannå, ca 141x110 cm, yttermått inklusive ram: ca 153x120 cm
Kondition: färgbortfall, slitage
Carl-Anton Axelsson, Carl Anton, svensk konstnär, född 1933.
Följerätt
Utrop:
4.000 kr
Såld:
3.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 mars 2021
kl 18:22:32
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/3 18:15:12
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: carl anton olja olja på duk oljemålning oljemålningar påskrift a tergo svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige uppfodrad på pannå
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
*
Carl Anton
Kondition: färgbortfall, slitage
Carl-Anton Axelsson, Carl Anton, svensk konstnär, född 1933.
nr 1383 5052
Carl Anton
(f. 1933), Sverige
Oljemålning, Carl Anton (f. 1933), Sverige, "Storm i Skagerrak". Signerad, påskrift a tergo. Olja på duk, uppfodrad på pannå, ca 141x110 cm, yttermått inklusive ram: ca 153x120 cm
Kondition: färgbortfall, slitage
Carl-Anton Axelsson, Carl Anton, svensk konstnär, född 1933.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 4.000 kr |
| Såld: | 3.000 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 8 mars 2021 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 8/3 18:15:12 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: carl anton olja olja på duk oljemålning oljemålningar påskrift a tergo svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige uppfodrad på pannå
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06



