KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15873035

nr 1587 3035

Carin Tham

(1888-1967), Sverige

Oljemålning, Landskap med tunga moln. Signerad. Olja på pannå, 60x70 cm, yttermått inklusive ram: 77x87 cm

Carin Tham, svensk målare född 1888, död 1967 .

Utrop:

1.000 kr

Såld:

600 kr

måndag 11 december 2023
kl 20:01:02

11/12 17:51:27 1      Vinnande bud

  • Tema
  • 11 dec

Kvinnliga Konstnärer

Läs mer om Kvinnliga Konstnärer

Carin Tham

Läs mer om Carin Tham