KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13051510
nr 1305 1510
Bruno Karlsson
(1927-2020), Sverige
Oljemålning, Bruno Karlsson (f. 1927), Sverige. Stockholmsmotiv. Signerad och daterad 1969. Olja på duk, 44x64cm
Bruno Karlsson,svensk målare, tecknare och grafiker född 1927, död 2020.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 3 februari 2020
kl 20:17:01
3/2 20:12:01
Bruno Karlsson
Läs mer om Bruno Karlsson