KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16228313

nr 1622 8313

Bruno Karlsson

(1927-2020), Sverige

Oljemålning, Sig, kustlandskap. Signerad. Olja på duk, 53x63 cm, yttermått inklusive ram: 60x70 cm

Bruno Karlsson,svensk målare, tecknare och grafiker född 1927, död 2020.

Utrop:

500 kr

Såld:

400 kr

måndag 27 maj 2024
kl 19:32:25

Bruno Karlsson

Läs mer om Bruno Karlsson
Signe Persson-Melin (f. 1925)
Sigurd Persson (1914-2002)
Ädelsmed och designer, född och uppvuxen i Helsingborg.