KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15018524
nr 1501 8524
Bruno Karlsson
(1927-2020), Sverige
Oljemålning, Landskap med fäbodar. Signerad. Olja på duk, 69x98 cm, yttermått inklusive ram: 85x114 cm
Bruno Karlsson,svensk målare, tecknare och grafiker född 1927, död 2020.
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
måndag 7 november 2022
kl 18:59:27
7/11 16:58:41
Bruno Karlsson
Läs mer om Bruno Karlsson