ART / Oil paintings / Oil painting 16426175

nr 1642 6175

Bror Ingemar Fröberg

(1921-1999), Sverige

Bror Ingemar Fröberg (1921-1999), Sweden. Still life. Signed. Oil on canvas, 61x53 cm, outer dimensions including frame: 77x69, wear, crazings.

OIL PAINTING, Stilleben. Signerad. Olja på duk, 61x53 cm, yttermått inklusive ram: 77x69

Condition: slitage, krackeleringar

Yes

SEK 100

Monday September 16 2024
at 20:11:01

13/9 00:54:20 1      Vinnande bud

  • Artist/Designer

Bror Ingemar Fröberg

Bror Ingemar Fröberg, svensk målare född 1921 i Stockholm, död 1999.

Read more about Bror Ingemar Fröberg