KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14772074
nr 1477 2074
Brita Nordencreutz
(1899-1982), Sverige
Oljemålning, Brita Nordencreutz (1899-1982), Signerad, stilleben. Olja på pannå, 37x45, yttermått inklusive ram: 50x58 cm
Brita Nordencreutz, född 1899, död 1982, svensk målare,
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
måndag 4 juli 2022
kl 19:30:04
100 kr
150 kr
200 kr (Budbetjänt)
250 kr
Brita Nordencreutz
Läs mer om Brita Nordencreutz