KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12601360
*
nr 1260 1360
Brita af Klercker
(1906-2001), Sverige
Oljemålning, Trädgårdsurna. Monogramsignerad. Olja på pannå, 34x26 cm
Brita af Klercker, svensk målare född 1906, död 2001.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 juni 2019
kl 18:55:38
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/6 20:54:28
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Brita af Klercker
Brita af Klercker, svensk målare född 1906, död 2001.
Läs mer om Brita af Klercker
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blomkruka blomkrukor brita af klercker olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konstnär svenska konstnärer sverige trädgårdsmöbel trädgårdsmöbler trädgårdsurna trädgårdsurnor
-
9233 Oljemålning
+ häfte, Lars Grandin (1942-2010), Sverige. "Bro"...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:17
-
9267 Oljemålning
+ häfte, Lars Grandin (1942-2010), Sverige. "Byggn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:12
-
9189 Oljemålning
Albert Krüger (1885-1965), Sverige. "Viks fiskeläg..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:06
-
9161 Oljemålning
Alexander Langlet (1870-1953), Sverige. Karoliner...//
Aktuellt bud: 3.800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:37
-
9063 Oljemålning
Arne Tegelman (1907-1981), Sverige. Signerad, sege..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:43
-
1020 Oljemålning
Ã…se Christian Danell (f. 1944), Sverige. Nakenstud..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:41
*
Brita af Klercker
Brita af Klercker, svensk målare född 1906, död 2001.
Läs mer om Brita af Klercker
nr 1260 1360
Brita af Klercker
(1906-2001), Sverige
Oljemålning, Trädgårdsurna. Monogramsignerad. Olja på pannå, 34x26 cm
Brita af Klercker, svensk målare född 1906, död 2001.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 10 juni 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
5/6 20:54:28 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Brita af Klercker
Brita af Klercker, svensk mÃ¥lare född 1906, död 2001.Läs mer om Brita af Klercker
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blomkruka blomkrukor brita af klercker olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konstnär svenska konstnärer sverige trädgårdsmöbel trädgårdsmöbler trädgårdsurna trädgårdsurnor
-
9233 Oljemålning
+ häfte, Lars Grandin (1942-2010), Sverige. "Bro"...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:17 -
9267 Oljemålning
+ häfte, Lars Grandin (1942-2010), Sverige. "Byggn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:12 -
9189 Oljemålning
Albert Krüger (1885-1965), Sverige. "Viks fiskeläg..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:06
-
9161 Oljemålning
Alexander Langlet (1870-1953), Sverige. Karoliner...//
Aktuellt bud: 3.800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:37 -
9063 Oljemålning
Arne Tegelman (1907-1981), Sverige. Signerad, sege..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:43 -
1020 Oljemålning
Ã…se Christian Danell (f. 1944), Sverige. Nakenstud..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:41