KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14204129
nr 1420 4129
Brita af Klercker
(1906-2001), Sverige
Oljemålning, "Provencalskt Landskap, Utställd SAK. Signerad. Olja på duk, 32x44 cm, yttermått inklusive ram: 50x63
Brita af Klercker, svensk målare född 1906, död 2001.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
2.400 kr
måndag 27 september 2021
kl 19:59:41
1.800 kr
1.000 kr
1.100 kr (Budbetjänt)
1.200 kr
1.300 kr (Budbetjänt)
2.200 kr
Brita af Klercker
Läs mer om Brita af Klercker