KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12533473
nr 1253 3473
Boris Ottenberg
(1891-1946), Sverige
Oljemålning, Kustlandskap. Ekholm Estland, Signerad, daterad -35, oramad. Olja på pannå, 20x27
Boris Ottenberg, svensk målare född 1891, död 1946.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.900 kr
måndag 6 maj 2019
kl 19:30:32
800 kr
900 kr
1.300 kr
1.100 kr
1.200 kr (Budbetjänt)
1.300 kr
1.300 kr (Budbetjänt)
1.400 kr
1.700 kr
1.600 kr
1.700 kr (Budbetjänt)
1.800 kr