KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15191029

nr 1519 1029

Birgitta Liljebladh

(f. 1924), Sverige

Oljemålning, Signerad, daterad 1954, landskap. Olja på duk, 67x86 cm, yttermått inklusive ram: 75x84 cm

Birgitta Liljebladh, svensk målare född 1924.

Utrop:

8.000 kr

Såld:

6.200 kr

måndag 30 januari 2023
kl 19:11:22

21/1 09:32:20 1      6.000 kr
24/1 11:34:59 2      Vinnande bud

  • Klassiska
  • 30 jan

Klassiska

Läs mer om Klassiska

Birgitta Liljebladh

Läs mer om Birgitta Liljebladh