KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13051561
*
nr 1305 1561
Birgit Hygrell
(1903-1972), Sverige
Oljemålning, Porträtt. Signerad, daterad 1927. Olja på duk, 36x30, oramad
Birgit Hygrell, svensk målare född i Västerås 1903, död 1972.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 februari 2020
kl 19:20:26
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/1 19:46:40
1
100 kr
31/1 12:06:55
2
250 kr
1/2 16:00:36
3
300 kr
3/2 15:56:54
2
500 kr
3/2 15:57:17
2
600 kr
3/2 17:09:38
3
450 kr
3/2 17:09:38
2
500 kr (Budbetjänt)
3/2 17:10:19
3
600 kr
3/2 17:10:19
2
600 kr (Budbetjänt)
3/2 17:10:42
3
700 kr
3/2 17:34:24
2
800 kr
3/2 17:42:59
3
900 kr
3/2 17:49:03
2
1.000 kr
3/2 18:02:31
4
Vinnande bud
3/2 18:03:49
4
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Birgit Hygrell
Birgit Hygrell, svensk målare född i Västerås 1903, död 1972.
Läs mer om Birgit Hygrell
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: birgit hygrell olja olja på duk oljemålning oljemålningar porträtt porträttmåleri svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:06
-
7151 Oljemålning
Tore Hultcrantz (1923-1998), Sverige. Signerad, Hu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:06
-
7149 Oljemålning
Tore Hultcrantz (1923-1998), Sverige. Signerad, Ko..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:05
-
6343 Oljemålningar
2 st, Kina, rispapper, 1800-tal. Bildmått: 19x31 c..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:52
*
Birgit Hygrell
Birgit Hygrell, svensk målare född i Västerås 1903, död 1972.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Birgit Hygrell
nr 1305 1561
Birgit Hygrell
(1903-1972), Sverige
Oljemålning, Porträtt. Signerad, daterad 1927. Olja på duk, 36x30, oramad
Birgit Hygrell, svensk målare född i Västerås 1903, död 1972.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 1.100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 3 februari 2020 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 30/1 19:46:40 | 1 | 100 kr |
| 31/1 12:06:55 | 2 | 250 kr |
| 1/2 16:00:36 | 3 | 300 kr |
| 3/2 15:56:54 | 2 | 500 kr |
| 3/2 15:57:17 | 2 | 600 kr |
| 3/2 17:09:38 | 3 | 450 kr |
| 3/2 17:09:38 | 2 | 500 kr (Budbetjänt) |
| 3/2 17:10:19 | 3 | 600 kr |
| 3/2 17:10:19 | 2 | 600 kr (Budbetjänt) |
| 3/2 17:10:42 | 3 | 700 kr |
| 3/2 17:34:24 | 2 | 800 kr |
| 3/2 17:42:59 | 3 | 900 kr |
| 3/2 17:49:03 | 2 | 1.000 kr |
| 3/2 18:02:31 | 4 | Vinnande bud |
| 3/2 18:03:49 | 4 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Birgit Hygrell
Birgit Hygrell, svensk mÃ¥lare född i VästerÃ¥s 1903, död 1972.Läs mer om Birgit Hygrell
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: birgit hygrell olja olja på duk oljemålning oljemålningar porträtt porträttmåleri svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:06 -
7151 Oljemålning
Tore Hultcrantz (1923-1998), Sverige. Signerad, Hu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:06 -
7149 Oljemålning
Tore Hultcrantz (1923-1998), Sverige. Signerad, Ko..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:05
-
6343 Oljemålningar
2 st, Kina, rispapper, 1800-tal. Bildmått: 19x31 c..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:52



