KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12969199
nr 1296 9199
Birger Welander
(f. 1916), Sverige
Oljemålning, Uppsala från slätten, Signerad. Olja på pannå, 40x91 cm
Birger Welander, svensk målare född 1916.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 9 december 2019
kl 18:58:45
7/12 12:21:02