KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12969205
*
nr 1296 9205
Birger Welander
(f. 1916), Sverige
Oljemålning, "Uppsala från Håga". Signerad. Olja på pannå, 30x61 cm
Birger Welander, svensk målare född 1916.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 december 2019
kl 19:54:24
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/12 15:11:20
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: birger welander olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:12
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:55
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:55
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:56
-
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:50
*
Birger Welander
Birger Welander, svensk målare född 1916.
nr 1296 9205
Birger Welander
(f. 1916), Sverige
Oljemålning, "Uppsala från Håga". Signerad. Olja på pannå, 30x61 cm
Birger Welander, svensk målare född 1916.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 9 december 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
9/12 15:11:20 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: birger welander olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:12 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:55 -
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:55 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:56 -
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:50