KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13327475
*
nr 1332 7475
Birger Strååt
(f. 1914), Sverige
Oljemålning, Stilleben. Signerad, daterad 43. Olja på pannå, 45x38 cm
Birger Strååt, född 1914 i Norrköping, svensk målare.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 juni 2020
kl 19:33:47
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/6 16:41:29
1
100 kr
5/6 18:20:23
2
Vinnande bud
8/6 17:42:09
3
200 kr
8/6 17:42:09
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Birger Strååt
Birger Strååt, född 1914 i Norrköping, svensk målare.
Läs mer om Birger Strååt
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: birger strååt olja olja på pannå oljemålning oljemålningar stilleben svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8344 Oljemålning
Alexander Tolstoy (1895-1969), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:58
-
8359 Oljemålning
Alf Wesström (1915-1982), Sverige. Signerad, naken..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:50
-
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:50
-
7418 Oljemålning
Bengt Ellis (1923-2006), Sverige. Signerad och dat..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:29
-
8313 Oljemålning
Bruno Karlsson (1927-2020), Sverige. Sig, kustland..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:33
-
7076 Oljemålning
Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Signerad, dater..//
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:52
*
Birger Strååt
Birger Strååt, född 1914 i Norrköping, svensk målare.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Birger Strååt
nr 1332 7475
Birger Strååt
(f. 1914), Sverige
Oljemålning, Stilleben. Signerad, daterad 43. Olja på pannå, 45x38 cm
Birger Strååt, född 1914 i Norrköping, svensk målare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 250 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 8 juni 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
5/6 16:41:29 | 1 | 100 kr |
5/6 18:20:23 | 2 | Vinnande bud |
8/6 17:42:09 | 3 | 200 kr |
8/6 17:42:09 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Birger Strååt
Birger Strååt, född 1914 i Norrköping, svensk mÃ¥lare.Läs mer om Birger Strååt
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: birger strååt olja olja på pannå oljemålning oljemålningar stilleben svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8344 Oljemålning
Alexander Tolstoy (1895-1969), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:58 -
8359 Oljemålning
Alf Wesström (1915-1982), Sverige. Signerad, naken..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:50 -
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:50
-
7418 Oljemålning
Bengt Ellis (1923-2006), Sverige. Signerad och dat..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:29 -
8313 Oljemålning
Bruno Karlsson (1927-2020), Sverige. Sig, kustland..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:33 -
7076 Oljemålning
Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Signerad, dater..//
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:52