KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13521576

nr 1352 1576

Birger Strååt

(f. 1914), Sverige

Oljemålning, Birger Strååt (f. 1914), Sverige. "Septemberdag Kolmården, Marmorbruket". Signerad, daterad 1980. Olja på duk, 37x45 cm

Birger Strååt, född 1914 i Norrköping, svensk målare.

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

måndag 5 oktober 2020
kl 18:58:06

4/10 15:20:02 1      Vinnande bud

Birger Strååt

Läs mer om Birger Strååt