KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12508035

nr 1250 8035

Birger Ljungquist

(1894-1965), Sverige

Oljemålning, Birger Ljungquist (1894-1965), Sverige. Gotland, 1935, signerad. Olja på duk, 44x53

Birger Ljungquist, svensk målare född i Kisa 1894, död i Stockholm 1965.

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

måndag 29 april 2019
kl 20:12:20

29/4 17:39:27 1      Vinnande bud
29/4 17:39:56 1      Vinnande bud

Birger Ljungquist

Läs mer om Birger Ljungquist