KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12297134
*
nr 1229 7134
Birger Halling
(1907-1996), Sverige
Oljemålning, Strandbild, signerad, BH. Olja på pannå, 36x45
Birger Halling, svensk bildkonstnär född 1907, död 1996.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 januari 2019
kl 18:21:43
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/1 20:15:22
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Birger Halling
Birger Halling, svensk bildkonstnär född 1907, död 1996.
Läs mer om Birger Halling
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: birger halling olja olja på pannå oljemålning oljemålningar strandbild svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:37
-
7099 Oljemålning
Birgitta Sundström Jonsdotter. Signerad, daterad 1..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:49
-
7190 Oljemålning
MajBritt Östergren, "Kvällspromenad i norrsken i J..//
Aktuellt bud: 400 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:20
-
6383 Oljemålning
Marcel Cramoysan (1915-2007), Ebb. Signerad. Olja ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:29
-
6576 Oljemålning
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, Alplandskap, ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:19
-
7002 Oljemålning
Oidentifierad konstnär. Signerad, Kopia, Water Lil..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:46
*
Birger Halling
Birger Halling, svensk bildkonstnär född 1907, död 1996.
Läs mer om Birger Halling
nr 1229 7134
Birger Halling
(1907-1996), Sverige
Oljemålning, Strandbild, signerad, BH. Olja på pannå, 36x45
Birger Halling, svensk bildkonstnär född 1907, död 1996.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 21 januari 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 20/1 20:15:22 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Birger Halling
Birger Halling, svensk bildkonstnär född 1907, död 1996.Läs mer om Birger Halling
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: birger halling olja olja på pannå oljemålning oljemålningar strandbild svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:37 -
7099 Oljemålning
Birgitta Sundström Jonsdotter. Signerad, daterad 1..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:49 -
7190 Oljemålning
MajBritt Östergren, "Kvällspromenad i norrsken i J..//
Aktuellt bud: 400 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:20
-
6383 Oljemålning
Marcel Cramoysan (1915-2007), Ebb. Signerad. Olja ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:29 -
6576 Oljemålning
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, Alplandskap, ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:19 -
7002 Oljemålning
Oidentifierad konstnär. Signerad, Kopia, Water Lil..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:46



