KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15327075

nr 1532 7075

Birger Birger-Ericson

(1904-1994), Sverige

Oljemålning, Birger Birger-Ericson (1904-1994), Signerad, "Den svarta tuppen". Olja på pannå, 38x45 cm, yttermått inklusive ram: 50x58 cm

Birger Birger-Ericson, född 1904, död 1994, svensk målare.

Utrop:

700 kr

Såld:

400 kr

måndag 3 april 2023
kl 20:15:02

Birger Birger-Ericson

Läs mer om Birger Birger-Ericson